index-hala

Technologie diamentowe

Firma Distar CZ a.s. to czeska spółka akcyjna, która od 2000 intensywnie rozwija się produkując urządzenia i narzędzia diamentowe z wykorzystaniem polikrystalicznych diamentów PCD. Unikalna technologia produkcji pozwala nam tworzyć narzędzia diamentowe 40x wytrzymalsze niż ich odpowiedniki ze stali węglikowej i 10x wytrzymalsze niż narzędzia diamentowe firm konkurencyjnych. Nasze technologie diamentowe zaliczane są do europejskiej czołówki, dzięki czemu zdobywamy silną pozycję w górnictwie, budownictwie i przemyśle kamieniarskim. Nasza produkcja obejmuje m.in. świdry, koronki, raczki PCD, liny i tarcze diamentow. Produkujemy tarcze tnące i szlifujące o wyjątkowej wytrzymałości.

Urządzenia i maszyny dla budownictwa

Równolegle z rozwojem technologii diamentowych rozwijamy produkcję maszyn i urządzeń do profesjonalnej obróbki twardych materiałów mineralnych, betonu oraz kamienia naturalnego i sztucznego. Oferujemy agregaty elektryczne, silniki, szlifierki, frezarki, zagęszczarki podłoża, przecinarki a nawet pompy ściekowe.

Technologie lotnicze

Wykorzystując sukces czeskich technologii lotniczych i zapotrzebowanie na ultralekkie samoloty sportowe o wadze do 450 kg, firma rozpoczęła ich produkcję w 2010 roku. Wybrano dwie sprawdzone i znane na świecie konstrukcje czeskich projektantów: Samba XXL oraz Lambada 11/13/15.
Więcej informacji o samolotach ultralekkich na stronie www.LZ.pl >

Raczki PCD do wierceń w górnictwie

mod-raczki

Raczki diamentowe PCD do wierceń obrotowych przy nawiertach małośrednicowych dla prac strzałowych, badawczych, odwadniających i odgazowujących. Oferujemy wersje z gwintem M16 o ø od 27do 42 mm.

Więcej o raczkach >

Windy i dźwigi budowlane DeJong

dźwigi budowlane windy magazynowe dejong

Oferujemy atestowane dźwigi i windy budowlane holenderskiej firmy DeJong. Nasza oferta obejmuje urządzenia na każdą budowę - od małych wind towarowych po ogromne dźwigi magazynowe. Oferujemy dźwigi nowe i używane. Więcej na stronie www.dejong.pl >

Produkcja lotnicza Distar

samoloty ultralekkie samba lambada lz

Firma Distar inwestuje w rozwój nowoczesnych technologii w różnych dziedzinach przemysłu. Od 2010 roku firma podjęła się produkcji samolotów ultralekkich Samba i Lambada o wadze do 450 kg, będącymi jednymi z najlepszych i niezawodnych konstrukcji klasy Ultralight na świecie.
Więcej na stronie www.LZ.pl >